A Társadalmi Megújulás Operatív Program keretében támogatásban részesült a „Mesterségek Tere – Innovatív foglalkoztatási program Délnyugat-Magyarországon a munkahelyteremtés-érdekében” címû projekt. A programot a „Lenti Városüzemeltetõ” Nonprofit Kft., mint fõpályázó, és konzorciumi partnerei a lenti Lámfalussy Sándor Szakközép és Szakiskola, valamint a „Cseszt Regélõ” Térségfejlesztési Közhasznú Nonprofit Kft. 2012. június 01. és 2014. január 31. között valósítják meg.
A projekt hosszú távú célja Lentiben innovatív kezdeményezések, újszerû kísérleti foglalkoztatási projektek adaptálása és megvalósítása. Cél új helyi foglalkoztatási lehetõségek feltárásával, hálózat kialakításával fenntartható szolgáltatási és foglalkoztatási modell bevezetése a szociális gazdaságba, új munkahelyek teremtése a hátrányos helyzetû, alacsony iskolai végzettségû munkanélküli és inaktív emberek számára.
Elsõdleges célcsoportunkat a Lenti Kistérség leghátrányosabb helyzetû személyei alkotják, akik közül 120 fõ vonunk be programba, közülük 60 fõ képzési programba vonása is megvalósul, akik lemezlakatos, dísznövénykertész, hulladéktelep-kezelõ és erdõmûvelõ OKJ szakképesítést szereznek. A szakmai képzést 6 hónapos foglalkoztatás követi, 20 fõ számára.
Másodlagos célcsoportunk tagjai a térségi munkaadók, önkormányzatok, akiket befogadó munkahelyi gyakorlatok elterjesztésével és az alkalmi, idõszakos munkák térségi szintû összehangolásával teszünk érdekeltté a hátrányos helyzetûek foglalkoztatásában.
A konzorcium vezetõjeként, a "Lenti Városüzemeltetõ" Nonprofit Kft. biztosítja a projektmenedzsmentet, képzésbe von 60 hátrányos munkavállalót 7-9 hónapot át, majd 20 fõt foglalkoztat 6 hónapon keresztül. Minedemellett a cég aktiválja a beruházásokat.
A konzorcium egyik partner szervezeteként a lenti Lámfalussy Sándor Szakközép és Szakiskola feladata 4 szakmában (dísznövénykertész, hulladéktelep-kezelõ, erdõmûvelõ, lemezlakatos) OKJ képesítést adó képzések bonyolítása, a résztvevõk számára informatikai, tanulástechnikai tréningek szervezése.
A másik konzorciumi partner, a "Cseszt Regélõ" Térségfejlesztési Közhasznú Nonprofit Kft. a TÁMOP-2.6.1. kiemelt projektben akkreditált munkaerõ-piaci szolgáltatások közül 25 szolgáltatás bevezetésével biztosítja a célcsoport számára szükséges tevékenységeket a megkereséstõl az utókövetésig, a szolgáltatások mellett szervezi a befogadó munkahelyi, szociális szövetkezeti, valamint vállalkozási tréningeket, a menedzsment összetartását segítõ képzést. A nemzetközi együttmûködés mellett feladata a "Mesterségek Tere" modell kifejlesztése, a minõségbiztosítási rendszer kialakítása, a nyilvánosság biztosítása.